dnes je

poslední aktualizace 21. 10. 2010

MEXIKO - KVĚTEN 2010 - TAXCO

V nadmořské výšce pouhých 1800m/n se uprostřed rozeklaných hor pyšní svojí dochovanou koloniální architekturou město Taxco.
Město pojmenovali Aztékové (kteří tuto oblast ovládali od roku 1440 až do příchodu Španělů) názvem Tlachco - v překladu místo míčových her (míčoví aztékové museli být dokonalí, neboť při pádu míče by pro něj museli běžet stovky metrů až kilometry do údolí).
Španělé místo obsadili, protože zde hledali cín, ale našli stříbro. V roce 1531 zde otevřeli tři španělští horníci první španělský důl na území Severní Ameriky. Od roku 1534 Španělé odkrývali postupně další a další stříbrné žily. V roce 1743 našel největší žílu Don José de la Borda, který se do srdcí domorodců zapsal slušným chováním a darem chrámu sv.Prisky, kde jeho kůň klopýtl a tím našel mohutnou stříbrnou žílu.
Další velký vliv na Taxco měl Američan William Spratling, který zde v roce 1929 dal základy rozvoji stříbrotepectví.
V současné době je Taxco jedno z nejkrásnějších míst v celém centrálním Mexiku a žije zejména z rozvinuté turistiky a prodeje stříbrných šperků s předkolumbovskými motivy a s motivy art deco.

pro vstup klikněte na příslušnou fotografii

Mexiko - Taxco
Mexiko - Taxco - Iglesia de Santa Prisca Mexiko - Taxco - Jesus Mexiko - Taxco - Guadalupe church Mexiko - Taxco - Casa Humboldt Mexiko - Taxco - Plaza Borda Mexiko - Taxco - Palacio Municipal Mexiko - Taxco - Iglesia de San Nicolas Mexiko - Taxco - doprava Mexiko - Taxco - Posada San Javier Mexiko - Taxco - občerstvení Mexiko - Taxco - zajímavosti Mexiko - Taxco v noci Mexiko - Taxco - ostatní fotografie 1 Mexiko - Taxco - ostatní fotografie 2 Mexiko - Taxco z dálky