dnes je

poslední aktualizace 15. 12. 2010

AMERIKA XI-XII 2010   -   ÚVODPoznat Panamský průplav (jeden ze sedmi technických divů světa) bylo naším snem již několik let. Splnili jsme si ho plavbou lodí z Los Angeles do Miami. Cestou jsme poznávali další místa v Mexiku, které jsme neviděli při naší návštěvě Mexika před půl rokem, Cabo San Lucas, Acapulko a Huatulco. Poprvé v životě jsme byli také v kostarickém Puntarenas, panamském Colonu a kolumbijské Cartageně.
Cestu jsme zahájili letem do Las Vegas, odkud jsme podnikli návštěvu Grand Canyon (jednoho ze sedmi přírodních divů světa), Hoover Dam (další ze sedmi technických divů světa) a Death Valley.
Navštívili jsme několik hezkých míst, z nichž největší dojem na nás udělal zejména Panamský průplav a také Las Vegas, Grand Canyon a Death Valley.
Je nutné poděkovat za štěstí, které nám bylo při této cestě dáno. Propluli jsme Panamský průplav a brzy potom byl poprvé v téměř 100leté existenci zavřený kvůli dešťům. Koupali jsme se v moři na Miami Beach (a 20 hodin nato jsme se brodili sněhem v Praze) a brzy poté bylo v Miami kolem 0 stupňů Celsia. Letěli jsme domů přes Paříž a brzy po našem odletu bylo letiště Charles de Gaulle v Paříži zavřené kvůli sněhu a mrazu. Snad nám štěstí bude přát i nadále.